Αισίως, έχουμε μπει - ίσως - στις πλέον κρίσιμες ώρες της σύγχρονης ιστορίας της ΠΑΕ Εργοτέλη, με την Γενική Συνέλευση της Τετάρτης- πιθανότατα - να αποτυπώνει το μέλλον. Σκοπίμως, το τελευταίο διάστημα δεν αναφερθήκαμε σε αναρτήσεις που δεν εξυπηρετούν και αντιπαραθέσεις διαδικτυακές που κούρασαν. Για τους Μάγκεντ Σάμι και Γιώργο Τουτζάρη τα έχουμε γράψει καιρό τώρα, μην επαναλαμβανόμαστε.
Στις πρόσφατες εξελίξεις: Ιταλοί γιοκ και επίσημα εδώ και λίγες ημέρες, όπως ανακοίνωσε ο Μανώλης Σεβαστάκης, ο οποίος τόνισε ότι ''παραδίδει την σκυτάλη τον κ. Μάγκεντ Σάμι''.