Oκτώ αθλητές με τα σκάφη τους ταξίδεψαν στον Πειραιά για να συμμετάσχουν στο διασυλλογικό αγώνα "Δελφίνεια 2017" του "Ναυταθλητικού Ομίλου Κατοίκων Βουλιαγμένης".
Η Βάσω Βλαχάκη κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Optimist κοριτσιών. Στην ίδια κατηγορία η Μαρία Σκουλούδη έλαβε την 7η θέση ενώ ο Ανδρέας Τσατσάνης την 17η θέση στα αγόρια.
Στην κατηγορία 11χρονων, ανάμεσα σε 82 αγωνιζόμενους αθλητές, στην κατηγορία των αγοριών ο Θωμάς Κοβατζής κατέκτησε την 4η θέση, ο Αλέξανδρος Κουκουτσάκης την 14η, ο Διονύσης Περισυνάκης την 22η, ο Πέτρος Καλογεράκης την 39η ενώ η Ιωάννα Πετυχάκη τερμάτισε 14η στα κορίτσια.