Στα τέλη του Ιούνη το ρεπορτάζ του cretalive έγραφε για συμφωνία ΟΦΗ - Κομεσίδη. Σήμερα (07/06), η διοίκηση του ΟΦΗ ανακοίνωσε επίσημα την απόκτηση του πρώην παίκτη της ΑΕΛ μέσα από site της ομάδας επιβεβαιώνοντας απόλυτα την είδηση.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
''Tην τρίτη του μεταγραφή, ανακοίνωσε ο ΟΦΗ. Μετά τους Δημήτρη Μάνο και Μάριο Ογκμποε, ανακοίνωσε και την συμφωνία με τον Δημήτρη Κομεσίδη. «Σε προφορική συμφωνία με τον 28χρονο αμυντικό Δημητρη Κομεσίδη, ήρθε ο ΟΦΗ. Ο Κομεσίδης αναμένεται τις επόμενες μέρες στο Ηράκλειο, για να υπογράψει το συμβόλαιο του με τον ΟΦΗ» αναφέρει στην ανακοίνωση του ο ΟΦΗ.
Ποιός είναι o Δημήτρης Κομεσίδης
Ο Δημήτρης Κομεσίδης γεννήθηκε στις 2 Φεβρουαρίου 1988 στην Αλεξανδρούπολη.
Εχει αγωνιστεί σε Λάρισα, Ξάνθη, Παναιτωλικό, Ενωση Θράκης. Η θέση του είναι δεξιός μπάκ, ενώ μπορεί να παίξει και σαν κεντρικός αμυντικός. ''