Του Σταύρου Καραΐνδρου
Δεν είναι τέτοιο το ματς που θέτεις ως ζήτημα το να «ξεμπουκώσει», όπως λέμε στην καθομιλουμένη, αλλά το γεγονός ότι θα ξεκινήσει κόντρα στον ΠΑΟΚ ως βασικός -για πρώτη φορά μετά το ματς στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό- του δίνει ένα έξτρα κίνητρο για τη -δύσκολη- συνέχεια.
Ο Δημήτρης Μάνος, περί ου ο λόγος, είναι ένας ποδοσφαιριστής που τον έχει ανάγκη ο ΟΦΗ όσο ποτέ. Και το αναλύσαμε. Τη δεδομένη χρονική στιγμή το πρόβλημα του Ομίλου δεν είναι η άμυνα, ποτέ δεν ήταν. Το πρόβλημα είναι ότι, πλέον, δεν έχει το εύκολο γκολ και τούτο θα το χρειαστεί όταν έρθουν τα παιχνίδια, οι «τελικοί» που η ανάγκη κατάκτησης της νίκης θα είναι επιτακτική.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr