«Διπρόσωπος» ΟΦΙ και ήττα πισωγύρισμα!

Ο ΟΦΙ ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από τον Ολυμπιακό Βόλου σε ένα παιχνίδι που παρουσίασε δύο εντελώς διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα

Ορμητικός, ορεξάτος και με διάθεση να ''πνίξει'' τον αντίπαλο, εμφανίστηκε ο ΟΦΙ στο ''Βουζουνεράκειο'' απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου. Όμως το πολύ καλό πρώτο 25λεπτο ''μετατράπηκε'' σε... εφιάλτη στη συνέχεια, με την ομάδα της Ιεράπετρας να μην κρατάει του μηδέν στην άμυνα, όπως είχε συνηθίσει τελευταία και τελικά να χάνει με 1-3 σε αγώνα για την 15η αγωνιστική της Football League.

Η πίεση των γήπεδουχων έφερε το γρήγορο και πολύ όμορφο γκολ του Σκόνδρα στο 13', ο ΟΦΙ προσπάθησε και για δεύτερο τέρμα, με τον Ολυμπιακό Βόλου να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο για περίπου 25 λεπτά.