Αγόρια και κορίτσια ηλικίας 11 έως 14 ετών, μαθητές ΣΤ’ δημοτικού και γυμνασίου, θα μπορούν να πάρουν μέρος στα αγωνίσματα των 600μ. και 1000μ. που διοργανώνει το σωματείο.
Στόχος του Σωματείου είναι η προβολή των αθλημάτων στους μαθητές καθώς και η παροχή κινήτρων στα παιδιά να ασχοληθούν με τον κλασικό αθλητισμό και συγκεκριμένα με τα δρομικά αγωνίσματα.
Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο στάδιο στις 10:00 π.μ. και όλοι οι διαγωνιζόμενοι θα βραβευτούν με διπλώματα συμμετοχής.
Δείτε το πρόγραμμα: