Έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, ο Εργοτέλης επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του ΑΟΚ με 61-59 που έγινε στα Χανιά. Παρά την διαφορά κατηγορίας των δύο ομάδων, αυτό δεν αποτυπώθηκε στο παρκέ. Καλοδουλεμένη ομάδα και με εξαιρετική δουλειά στην άμυνα ο Εργοτέλης δείχνει έτοιμος ενόψει νέας σεζόν στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚ. Με έμφαση στα νέα παιδιά και στην αναδιοργάνωση του τμήματος μπάσκετ, ο στόχος των ''κιτρινόμαυρων'' για την νέα χρονιά. Όσον αφορά το παιχνίδι, κορυφαίος ο Χασάπης τον Εργοτέλη', ξεχώρισε ο Σαράντης για τους Χανιώτες.
Δείτε τι δήλωσε μετά το τέλος του ματς ο προπονητής του Εργοτέλη, Γιάννης Βισκαδουράκης: