Οι ομογενείς του Toronto επιφύλαξαν μία όμορφη έκπληξη στον Γιάννη Αντετοκούνμπο μετά τη λήξη της αναμέτρησης των Bucks με τους Raptors. Περίπου χίλιοι Έλληνες βρέθηκαν στο Air Canada Centre για να παρακολουθήσουν τον 23χρονο φόργουορντ κόντρα στους Raptors και μετά τη λήξη του αγώνα (127 - 131 νίκη των Raptors) τον περίμεναν σε μία κερκίδα του σταδίου, του τραγούδησαν τον εθνικό ύμνο, τον αποκάλεσαν τον ήρωά τους και του ευχήθηκαν καλή χρονιά.
Μέχρι και βασιλόπιτα για την οικογένειά του, έκαναν δώρο στον Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Έλληνες ομογενείς οι οποίοι φώναξαν ρυθμικά "M-V-P" και έβγαλαν φωτογραφίες με τον φόργουορντ των Milwaukee Bucks, ο οποίος υπέγραψε επίσης πολλά αυτόγραφα, παρά την ήττα της ομάδας του
Thousands of Greeks serenaded @giannis_an34 in Toronto after tonight's game!!