Όπως αναφέρει το ofi1925, ο Νίκος Παπαδόπουλος, συμπεριέλαβε στην αποστολή όλους τους διαθέσιμους παίκτες, καθώς τα προβλήματα λόγω προσφυγών και τραυματισμών είναι πολλά. Μάλιστα, στις ήδη γνωστές υποθέσεις προσφυγών από τους Μάρτος, Ορτέγκα και Χαντί, προστέθηκε σήμερα και αυτή του Μάριου Όγκμποε, ο οποίος σήμερα δεν προπονήθηκε και έθεσε τον εαυτό του εκτός ομάδας, κάνοντας προσφυγή. Στην 18αδα που ανακοίνωσε ο προπονητής του ΟΦΗ, συμμετέχει για πρώτη φορά φέτος και ο Αλέξης Περογαμβράκης. Θυμίζουμε ότι ο Ρούσσος δεν είναι πλέον στο ρόστερ της κρητικής ομάδας
Στην 18αδα ο Νίκος Παπαδόπουλος, συμπεριέλαβε και τους Περογαμβράκη και Μονιάκη, οι οποίοι είναι τραυματίες.
Συγκεκριμένα την αποστολή του ΟΦΗ απαρτίζουν οι: Στρέζος, Παναγιώτου, Φαζός, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Μπολάκης, Μονιάκης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Πλευράκης, Κοντογιάννης, Πουρτουλίδης, Παπατόλιος, Παπαστεριανός, Περογαμβράκης, Μάνος, Κουτσιανικούλης.