Το τελευταίο διάστημα οι συζητήσεις μεταξύ των δύο πλευρών δεν είχαν αποτέλεσμα και έτσι, αυτό που φαινόταν εδώ και καιρό, πλέον είναι οριστικό. Μετά από 5 χρόνια στους ''ασπρόμαυρους'' ο Περογαμβράκης θα συνεχίσει την καριέρα του σε άλλη ομάδα.
Τις προηγούμενες ημέρες είχε γράψει στο facebook ''Όλα τα ωραία όνειρα δυστυχώς κάποτε τελειώνουν!!!'' με σαφή ένδειξη ότι η καριέρα του στον ΟΦΗ σε λίγο καιρό θα τερματιστεί.
Πριν από λίγες ώρες, ο 28χρονος επιθετικός έστειλε το δικό του αποχαιρετιστήριο μήνυμα στον κόσμο του ΟΦΗ: ''Ένα τεράστιο ευχαριστώ είναι λίγο, να είστε πάντα καλά... για πάντα στην καρδιά μου...καλή αντάμωση 4444! ''