Έφτασε η ημέρα έναρξης των υποχρεώσεων του ''Ηράκλειο'' στο νέο πρωτάθλημα. Έπειτα από μια σκληρή προετοιμασία, μια νέα ομάδα πατάει παρκέ και σήμερα το απόγευμα (5μ.μ). Οι παίκτες του Γιώργου Μακράκη υποδέχονται στα ''Δύο Αοράκια'' μια πολύ ποιοτική ομάδα, τον Διαγόρα Δρυοπιδέων.
Έντονο και το κάλεσμα της διοίκησης ενόψει πρεμιέρας: ''Σας θέλουμε δίπλα μας να στηρίξετε την προσπάθεια μας αυτή την Κυριακή 08/10 στις 17:00 , ΟΛΟΙ στα 2Αοράκια! Μην ξεχνάτε ότι η ομάδα μας στηρίζει την Κίτρινη Αποστολή φέρτε μαζί σας τρόφιμα μακράς διαρκείας για τους συνανθρώπους μας που τα έχουν πραγματικά ανάγκη'' ανέφερε χαρακτηριστικά η ανακοίνωση.