Απόδραση του ΟΦΗ από τις Σέρρες!

Ο ΟΦΗ πήγε να βγάλει τα μάτια του, αλλά πήρε το διπλό στις Σέρρες με τον Φούντα στο 89' να γράφει το 2-3!

Αν υπάρχει κάτι που να περικλείει όλη την εικόνα του φετινού ΟΦΗ, αυτό είναι το πρώτο ημίχρονο στις Σέρρες. Ο Ομιλος προηγήθηκε 0-2 κόντρα στον Πανσερραϊκό, αλλά κατόρθωσε, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, να πάει στην ανάπαυλα έχοντας χάσει το προβάδισμα.

Ο Πανσερραϊκός όχι μόνο συνήλθε, όχι μόνο απάντησε, αλλά στο τέλος του πρώτου μέρους ισοφάρισε 2-2 ρίχνοντας στο καναβάτσο την Κρητική ομάδα, που έβγαλε τα μάτια της με τα ίδια της τα χέρια!

Μόλις στο 8ο λεπτό με αρχοντική κεφαλιά μέσα στην περιοχή, μετά από κόρνερ, ο Μπρεσάν άνοιξε το σκορ και στο 26' ο Νους, μετά από ωραία ενέργεια του Σαλσέδο, έκανε το 0-2. Κάπου εκεί ήρθε η κατάρρευση, αφού δύο λεπτά μετά ο Μπετανκόρ μείωσε σε 1-2.

Το γκολ αυτό έφερε τον Πανσερραϊκό να πιέζει και τον ΟΦΗ να χάνει τον προσανατολισμό του στο γήπεδο. Και επειδή η μπάλα τιμωρεί, στο 45' ο Φαρές, ο παίκτης που δημιουργούσε συνεχώς μπελάδες στην άμυνα των φιλοξενούμενων, έκανε το 2-2!