Μπορεί να είναι...πρωτάρα όμως φάνηκε από πέρυσι ότι η Τούρκικη Νταρουσάφακα έχει μεγάλους στόχους στο πρωτάθλημα Τουρκίας αλλά και στην Euroleague. Πέρυσι, σπατάλησε ένα ''σκασμό'' χρήματα όμως δεν κατάφερε να κάνει κάτι ούτε στο πρωτάθλημα της χώρας της (αποκλείστηκε με 0-3 από την Εφές) αλλά ούτε και στην Ευρωλίγκα.
Έτσι, φέτος αποφάσισε να κάνει την διαφορά αρχική στην θέση του προπονητή. Πριν από λίγο ανακοινώθηκε η έναρξη συνεργασίας με τον πρώην προπονητή των Κλίβελαντ Καβαλίερες, της Μακάμπι αλλά και του Άρη, Ντέιβιντ Μπλατ