Η Ιστορική και Λαογραφική Εταιρία Νομού Λασιθίου - Περιοδικό «ΑΜΑΛΘΕΙΑ» διοργανώνει εκδήλωση «Τιμής και Ευγνωμοσύνης 2019» σε επιφανείς Λασιθιώτες για τη συμβολή τους στην Επιστήμη, τα Γράμματα, την Τέχνη και την Κοινωνία.
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί αύριο Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 18.30 στο χώρο του Επιμελητηρίου Λασιθίου, στον Άγιο Νικόλαο.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναφορά στα 50 χρόνια της Εταιρείας και του περιοδικού της, απονομή επαίνων διαγωνισμού μαντινάδας, αναφορά στους τιμώμενους και ευλογία παραδοσιακής Αγιοβασιλόπιτας.