Το Σάββατο 25 Ιουνίου και ώρα 20:30, θα πραγματοποιηθεί από την χορωδία του Ιερού Ναού των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης “ΑΝΑΠΝΟΗ” συναυλία με θέμα ‘Αναπνοές … της Μεσογείου’, με τραγούδια από περιοχές της Μεσογείου, όπως Μικρά Ασία , Κρήτη, Κάτω Ιταλία κ.α στο μικρό κηποθέατρο Μάνος Χατζιδάκις, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της κυρίας Εύας Θανάση
Η είσοδος στο κοινό θα είναι ελεύθερη, με όποιον θέλει και μπορεί να προσφέρει τρόφιμα μακράς διαρκείας για τα συσσίτια του ναού.