Στον Κρουσώνα βρέθηκε χτες ο Περιφερειακός σύμβουλος Γιώργος Ματαλλιωτάκης που παρακολούθησε την θεατρική παράσταση του 1ου δημοτικού που σηματοδότησε την τελετή λήξης του 5ου «Μαθητικού Φεστιβάλ Παραδοσιακής Μουσικής και Θεάτρου Δήμου Γόρτυνας
Στο φετινό φεστιβάλ, συνολικά 12 σχολεία από όλο το Νομό Ηρακλείου έλαβαν μέρος, με θεατρικές και μουσικοχορευτικές παραστάσεις που μας ταξίδεψαν νοητά σε άλλα μέρη και σε άλλες εποχές.