Ο Πολιτιστικός Σύλλογος "Οι φίλοι των γραμμάτων και των τεχνών" σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων και το Πνευματικό Κέντρο Χανίων, στα πλαίσια του αφιερώματος στον ισπανικό και ισπανόφωνο κινηματογράφο, θα προβάλει την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 στην κεντρική αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Χανίων (Ανδρέα Παπανδρέου 70), τη δραματική ταινία ''Στην αγκαλιά του φιδιού/El Abrazo de la Serpiente'' (Κολομβία, 2015, 125').
Με τους: Νίλμπιο Τόρες, Γιαν Μπιζοβέ, Αντόνιο Μπολιβάρ, Μπριόν Ντέιβις
Δύο προβολές:
- 20.00 – 22.00
- 22.15 – 24.15
Την ταινία θα προλογίσει ο εκπαιδευτικός Δημήτρης Δαμασκηνός.