Η συναυλία έντεχνης – παραδοσιακής μουσικής από το σχήμα «Ζυγιά του Νότου» θα λάβει μέρος στις εκδηλώσεις «Ηράκλειο – Καλοκαίρι 2017» του Δήμου Ηρακλείου απόψε στις 9.30 στο Ανοικτό Θέατρο «Πύλη Βηθλεέμ» με ελεύθερη είσοδο.
Συναυλία με ηχοχρώματα από όλη την Ελλάδα στολισμένα με μεράκι και πάνω από όλα αγάπη για τη μουσική!
Συμμετέχουν: Γιώργος Δεμέτζος - λύρα & τραγούδι, Νίκος Ταβερναράκης - κρουστά & τραγούδι, Βαγγέλης Φουκάκης - λαούτο, Μπάμπης Πατεράκης - κιθάρα & τραγούδι, Δημήτρης Μακράκης - νευ.