Η παρουσίαση των βιβλίων ‘’Το σύμπαν είναι μέσα μας” και ‘’Ο κήπος της ψυχής μου”, του Βαγγέλη Γεωργαντόπουλου, θα γίνει σήμερα Δευτέρα, στις 8 το βράδυ, στο Πολύκεντρο Νεολαίας του δήμου Ηρακλείου, οδός Ανδρόγεω 4, ισόγειο, στο κέντρο του Ηρακλείου.
Τα βιβλία θα παρουσιάσουν οι:
• Παναγιωτάκης Γιώργος, Συγγραφέας, Ιστορικός, Ερευνητής
• Τζωράκη Ρένα, Ποιήτρια - Δημοσιογράφος.
Συντονισμός παρουσίασης: Συμεωνίδης Γιώργος, στρατηγός ε.α.
Η εκδήλωση θα κλείσει με τραγούδια από τον Μάνο Νικολουδάκη και συνοδεία στο πιάνο του Βαγγέλη Σαμαράκη. Ο Βαγγέλης Γεωργαντόπουλος είναι οικονομολόγος, συγγραφέας και ποιητής κι έχει διατελέσει για πολλά χρόνια Δ/ντής στο Επιμελητήριο Ηρακλείου, αν. περιφερειάρχης Υγείας στα Δωδεκάνησα και σύμβουλος του νομάρχη Ηρακλείου.