Τα Ρουγκάτσια, ένα από τα λίγα παλαιά ομαδικά έθιμα, που συνεχίζουν να γινονται έως και σήμερα, σε χωριά του κάμπου της Θεσσαλονίκης, αναβιώσαν για ακόμη μία χρονιά, στη Χαλάστρα, από το χορευτικό τμήμα του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Δέλτα.
Τα Ρουγκάτσια, ένα από τα λίγα παλαιά ομαδικά έθιμα, που συνεχίζουν να γινονται έως και σήμερα, σε χωριά του κάμπου της Θεσσαλονίκης, αναβιώσαν για ακόμη μία χρονιά, στη Χαλάστρα, από το χορευτικό τμήμα του Πολιτιστικού Οργανισμού του Δήμου Δέλτα.