Το Ρεθεμνιώτικο Καρναβάλι, το κλίμα της πόλης αυτές τις ξεχωριστές μέρες, οι εκδηλώσεις, αλλά και το μοναδικό κυνήγι του θησαυρού θα είναι οι εικόνες που θα αποτυπωθούν στο αφιέρωμα που ετοιμάζει ο γνωστός σκηνοθέτης, Θοδωρής Παπαδουλάκης.
Μάλιστα, ήδη τις τελευταίες ημέρες πολυπληθής ομάδα είναι στο Ρέθυμνο και κάνει συνεχώς γυρίσματα.
Με δεδομένη την ποιότητα της δουλειάς που ο Θοδωρής Παπαδουλάκης είναι γνωστό ότι κάνει, περιμένουμε και πάλι κάτι ξεχωριστό.