Τη Δευτέρα 6 Ιανουαρίου, στις 10 το πρωί, αμέσως μετά τον Αγιασμό θα πραγματοποιηθεί από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Παναγιάς Πεδιάδος, η καθιερωμένη ετήσια γιορτή για την κοπή της Βασιλόπιτας στη ''Φάμπρικα'' στο Αρκαλοχώρι.
Τη Δευτέρα 6 Ιανουαρίου, στις 10 το πρωί, αμέσως μετά τον Αγιασμό θα πραγματοποιηθεί από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Παναγιάς Πεδιάδος, η καθιερωμένη ετήσια γιορτή για την κοπή της Βασιλόπιτας στη ''Φάμπρικα'' στο Αρκαλοχώρι.