Αυτή την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 12 το μεσημέρι, η χειμωνιάτικη κωμωδία «Ο Καραγκιόζης και η Μαγική Προβιά» ζωντανεύει στο Πολύκεντρο Νεολαίας του Δήμου Ηρακλείου, από το Θέατρο Σκιών Κρήτης και τον Άθω Δανέλλη.
Ο Καραγκιόζης όπως πάντα πολυμήχανος αλλά και αδέκαρος όσο και πέρσι, προσπαθεί να σκαρφιστεί νέους τρόπους για να εξοικονομήσει τον άρτο τον επιούσιο.
Η καινούργια δεκαετία ξεκινάει με ξεκαρδιστικούς μπελάδες και περιπέτειες νέας εσοδείας για τον αγαπημένο ήρωα και την τρελοπαρέα του!
Είσοδος 5€