Οι εκδηλώσεις “Νεκτάρια Καλοκαίρι 2019” θα πραγματοποιηθούν αύριο Τετάρτη και την Πέμπτη 11 Ιουλίου.
Τις εκδηλώσεις οργανώνει ο Μικρασιατικός Σύλλογος Φίλων Αγίου Νεκταρίου σε συνεργασία με τον δήμο Ηρακλείου. Αγρυπνία εορτασμού Αγίου Οσιομάρτυρος Νεκταρίου του εκ Βρυούλων στη Σύλλαμο.
Πρόγραμμα
Τετάρτη 10 Ιουλίου, στις 8 το βράδυ, Μέγας εσπερινός, ο Όρθρος, η θεία Λειτουργία και η ευλόγηση των άρτων.
Πέμπτη 11 Ιουλίου, στις 9 το βράδυ, στο Ανοιχτό Πολιτιστικό Κέντρο -θέατρο- Συλλάμου, Σμυρνέικα, Ταμπαχανιώτικα, παραδοσιακά τραγούδια με τον Ζαχαρία Σπυριδάκη Λύρα - τραγούδι, τον Δημήτρη Κουκουλιτάκη κιθάρα - τραγούδι και τον Βαγγέλη Συλιγάρδο λαούτο - μπουζούκι - τραγούδι.
Είσοδος Ελεύθερη