Με δύο ακόμα παραστάσεις συνεχίζονται σήμερα και αύριο οι Θεατρικοί Αγώνες που οργανώνει ο Δήμος Ηρακλείου, στο πλαίσιο των Πολιτιστικών Αγώνων 2016.
Συγκεκριμένα:
Σήμερα Σάββατο στις 7.30 το απόγευμα,η Θεατρική Ομάδα του Πολιτιστικού Συλλόγου Βενεράτου «Απόλλων», θα παρουσιάσει τον «Μικρό Πρίγκιπα» του Antoine de Saint – Exupery . Ένα ταξίδι στον υπέροχο κόσμο του Antoine de Saint – Exupery θα κάνουν όσοι, μικροί και μεγάλοι, δουν την παράσταση της Θεατρικής Ομάδας του Πολιτιστικού Συλλόγου Βενεράτου «Απόλλων».
Αύριο Κυριακή στις στις 11:30 το πρωί και στις 6 το απόγευμα, η Παιδική Σκηνή του Θεάτρου Ομμα Στούντιο θα παρουσιάσει την παράσταση για παιδιά με τίτλο “Τα Όργανα και τα τούμπανα”, μια ΚωμΩΔΕΙΟπεριπέτεια μέχρι την άκρη του κόσμου! Η παράσταση βασίζεται σε τρία παραδοσιακά παραμύθια από τη Χίο, με ζωντανή μουσική και τραγούδια. Και οι δύο παραστάσεις θα δοθούν στον Θεατρικό Σταθμό Ηρακλείου.