Η Λέσχη Κινηματογράφου Αγίου Νικολάου, την Τρίτη 7 Ιανουαρίου στις 9.30 το βράδυ στο Κινηματοθέατρο REX στον Άγιο Νικόλαο, διοργανώνει την προβολή της Βελγικής-Ολλανδικής δραματικής ταινίας ''Girl''.
Υπόθεση
Η 15χρονη Λάρα είναι αποφασισμένη να γίνει μπαλαρίνα και προσπαθεί με κάθε τρόπο να υπερπηδήσει τα εμπόδια που ορθώνονται μπροστά της: τον ανταγωνιστικό κόσμο του χορού, την ανασφάλεια της εφηβείας και το γεγονός πως γεννήθηκε αγόρι.
Είσοδος 5 ευρώ