Ασταμάτητο γέλιο και διασκέδαση οικογενειακή υπόσχεται το Θέατρο Σκιών Κρήτης σε όσους βρεθούν στο Πολύκεντρο Νεολαίας του Δήμου Ηρακλείου, αυτή την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου, στις 12 το μεσημέρι, στην Ανδρόγεω, με το έργο «Η Χαρούμενη Κυριακή του Καραγκιόζη».
Καθώς πλησιάζουν οι Απόκριες, ο Καραγκιόζης ψάχνει λύση στο οικονομικό του πρόβλημα. Για μια ακόμα φορά ο Χατζηαβάτης θα τον βοηθήσει βρίσκοντας του εργασία στο σπίτι του κυρίου Τζιτζιφρίγκου.
Ο αγαπημένος ήρωας, γεμάτος χαρά, πιάνει αμέσως δουλειά στο καινούργιο του πόστο. Τα πράγματα, όμως, δεν θα εξελιχθούν όπως τα περιμένει.
ΕΙΣΟΔΟΣ 5€