«EL TANGO DE ASTOR PIAZZOLLA»
Κυριακή 19 Αύγουστου 2018
ώρα 21:30
στο Κηποθέατρο «Μ. ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
στο πλαίσιο των εκδηλώσεων
«ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018»
Η καλλιτεχνική ομάδα “Marionetas” παρουσιάζει ένα αφιέρωμα με μουσική και χορό στον μεγάλο αργεντινό συνθέτη Astor Piazzolla.
Μουσικοί: Μαρία Ακρασάκη (Ακορντεόν) Γιώργος Κιαγιαδάκης (Βιολί) Κωνσταντίνος Ψαρουλάκης (Φλάουτο) Ορέστης Κουσαθανάς (Πιάνο) Βασίλης Μπαούσης (Κιθάρα) Χριστόφορος Γοραντωνάκης (Μπάσο) Στέφανος Πετράς (Κρουστά) Τραγουδιστές: Εύη Ασπροποταμίτη, Μάνος Χριστοφακάκης Ηθοποιός: Αντώνης Περαντωνάκης Χορευτές: Μάνος Χριστοφακάκης - Χρύσα Κωνσταντίνου Κανάκης Ριτζάκης - Ειρήνη Μπατάκη Γιάννης Τσιμπίδης - Εμμανουέλα Καρτσάκη Special Guest: Raquel Greenberg Χορογραφίες: Μάνος Χριστοφακάκης Επιμέλεια/επιλογή κειμένων: Αντώνης Περαντωνάκης
Είσοδος: Ελεύθερη