Η Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, ο Δήμος Χανίων και το Ναυτικό Μουσείο Κρήτης σας προσκαλούν το Σάββατο 4 Αυγούστου 2018 και ώρα 21:00 στο αύλειο χώρο Φρουρίου «Φιρκά» στο πλαίσιο Εκδηλώσεων " πολιτιστικό καλοκαίρι ΧΑΝΙΑ 2018 ", σ΄ένα μελωδικό ταξίδι με την Μουσική του Πολεμικού Ναυτικού « όπου και να ταξιδέψω .... Ελλάδα ».
Θα συμπράξουν οι:
Νίκη Χαζιράκη Σοπράνο, Θεόδωρος Μπιράκος Βαρύτονος, Αντρέας Καραούλης Τενόρος, Μαρία Γιαννικάκη Τραγούδι.
Διεύθυνση Μουσικής: Πλωτάρχης (Ε) Γ. Τσιλιμπάρης Π.Ν.Παρουσίαση Εκδήλωσης:
Σήφης Μαρκάκης, Ειδικός Συνεργάτης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων
Διάθεση χώρου: Εφορεία Αρχαιοτήτων Χανίων - Κ.Α.Σ.