Ο Σύλλογος Γυναικών Μαλίων «Εστία» με αφορμή τον εορτασμό για την παγκόσμια ημέρα της μητέρας, διοργάνωσε εκδήλωση και στην Πλατεία του Αγ.Δημητρίου στα Μάλια.
Τα παιδάκια που βρίσκονταν εκεί , έπαιξαν, χόρεψαν, τραγούδησαν και ζωγράφισαν καρτούλες που τις κρέμασαν στο Δέντρο της Μητέρας κι αργότερα τις χάρισαν στις γλυκιές μανούλες τους μαζί μ'ένα μπουκετάκι λουλούδια.
Συμμετειχαν:
• Η παιδική – Νεανική Χορωδία
• Παιδικό τμήμα Ζούμπας