Πλούσιες εκδηλώσεις σε όλη την Κρήτη πραγματοποιεί το ΚΕΘΕΑ Αριάδνη με στόχο την ευαισθητοποίηση ενάντια σε ουσίες και εξαρτήσεις.
Οι εκδηλώσεις αρχίζουν αύριο Παρασκευή 24 Ιουνίου στο Ηράκλειο με μια μεγάλη συναυλία από τους Stavento που έχει τίτλο «Veto στην εξάρτηση». Μαζί με τους Stavento στη συναυλία συμμετέχει και η Σοφία Κουρτίδου.
Στην Ιεράπετρα μεταφέρονται οι εκδηλώσεις του ΚΕΘΕΑ για το Σάββατο 25 και Κυριακή 26 Ιουνίου, όπου πραγματοποιείται πρωτάθλημα streetball υπό τον τίτλο «Παίζω – Παίζεις» στην πλατεία Δημαρχείου, με την υποστήριξη του Δήμου Ιεράπετρας.
Τουρνουά ποδοσφαίρου πραγματοποιείται αντίστοιχα στο γήπεδο Μοναχής Ελιάς στις 6.00 το απόγευμα του Σαββάτου στα Χανιά, με ομάδες Παλαίμαχων και μέλη του ΚΕΘΕΑ Αριάδνη.
Στις 26 Ιουνίου αντίστοιχα πραγματοποιείται θεατρικό δρώμενο και μουσικές παραστάσεις στο Γιαλί Τζαμίσι στις 8.00 το βράδυ. Και οι δύο εκδηλώσεις πραγματοποιούνται με την υποστήριξη του Δήμου Χανίων.