Την θεατρική παράσταση "Βροντάκηδες και Φουρτουνάκηδες" ετοιμάζουν με πολυ κέφι, δημιουργική διάθεση και ζωντάνια τα Μέλη των ΚΑΠΗ του Δήμου Ρεθύμνης.
Η παράσταση θα παρουσιαστεί το διήμερο 10 και 11 Σεπτεμβρίου 2023, στο θέατρο 'Ερωφίλη' - Φρούριο Φορτέτζα, σε σκηνοθεσία Γιάννη Περογραμβράκη.
Την εκδήλωση διοργανώνει η Δ/νση Κοινωνικών Υπηρεσιών - Τμήμα Τρίτης Ηλικίας Δήμου Ρεθύμνης.
Στην παράσταση συμμετέχουν 50 Μέλη των ΚΑΠΗ μαζί με τη ζωντανή ορχήστρα που θα παίζει μουσική επί σκηνής. Πρόκειται για μία αξιόλογη προσπάθεια, η οποία αντανακλά την αισιόδοξη οπτική των συμπολιτων μας της Τρίτης Ηλικίας για τη ζωή και τον τρόπο βίωσης της!