Οι τοπικοί φορείς σε συνεργασία με τον Δήμο Πλατανιά, ενημερώνουν ότι αναβάλλουν την προγραμματισμένη για αύριο Τετάρτη 25 Ιουλίου την εκδήλωση των “Ρουμάτων Γη- 2ο Φεστιβάλ Τοπικής Παράδοσης & Προϊόντων” στα Παλαιά Ρούματα, η οποία περιελάμβανε τα Εγκαίνια του Ιστορικού Λαογραφικού Μουσείου Παλαιών Ρουμάτων και Συναυλία του Παγκρήτιου Συλλόγου Καλλιτεχνών Κρητικής Μουσικής.
Η εκδήλωση αναβάλλεται προς συμπαράσταση στους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τις φονικές πυρκαγιές.
Σωματείο Λαϊκής Βιβλιοθήκης Παλαιών Ρουμάτων
Αγροτικός Συνεταιρισμός Παλαιών Ρουμάτων
Σύλλογος Γυναικών Παλαιών Ρουμάτων
Συνεταιρισμός Γυναικών «Η Αρχόντισσα»