O Πολιτιστικός Σύλλογος Μονής σε ένδειξη συμπαράστασης στους πληγέντες από την φωτιά και συμμετέχοντας στο εθνικό πένθος, ανακοινώνει την αναβολή της προγραμματισμένης για αύριο Τετάρτη ( παραμονή της Αγίας Παρασκευής) ετήσιας χοροεσπερίδας του με το συγκρότημα του Μιχάλη Κουνάλη
Η νέα ημερομηνία της εκδήλωσης είναι η Κυριακή 29 Ιουλίου 2018. Όπως ο ενημερώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μονής, τα έσοδα της λαχειοφόρου αγοράς που θα πραγματοποιηθεί στην διάρκεια της εκδήλωσης θα διατεθούν για την ενίσχυση των πληγέντων από την φωτιά στην Αττική.