Η ηθοποιός που φέτος πρωταγωνιστούσε στην κωμική σειρά «Πέτα τη Φριτέζα» έγινε ευρύτερα γνωστή στο τηλεοπτικό κοινό από τη σειρά του MEGA, «Το Σημάδι του Ερωτα». Η Τζένη Μπότση υποδυόταν την σύντροφο του Στράτου Τζώρτζογλου, ο οποίος με τη σειρά του ερωτεύτηκε την γυναίκα του αδερφού του, Βάνα Μπάρμπα.
Αν κάτι θυμόμαστε από τη σειρά που έκανε πρεμιέρα το 1998, είναι η οργισμένη ατάκα της Τζένης Μπότση, όταν συνειδητοποίησε το ρομάντζο της Μπάρμπα με τον Τζώρτζογλου. «Τι έγινε Κωστάκη, σε γουστάρει η χωριάτισσα;» έλεγε η ηθοποιός και προκαλούσε παραλήρημα
Οι ιδιαίτερες ευχές της Τζένη Μπότση στο Instagram
Ανήμερα λοιπόν της γιορτής των Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης, η Τζένη Μπότση αποφάσισε να τρολάρει τους εορτάζοντες με ένα δικό της «Keep Calm», το οποίο προβλέπουμε πως θα γίνει viral στο Instagram.