Και κάπως έτσι ο Γιώργος Αγγελόπουλος έγινε πρίγκιπας και έκανε πραγματικότητα την ευχή της μικρής Έλενας. Ο Ντάνος ταξίδεψε μέχρι το Ηράκλειο της Κρήτης όπου και συνάντησε την… Σταχτοπούτα.
Η μικρή Ελένη ήθελε να ντυθεί πριγκίπισσα και η ομάδα του Make a wish δημιούργησε ένα παραμυθένια σκηνικό για εκείνη.
Ο Γιώργος Αγγελόπουλος βρέθηκε στο Ηράκλειο όπου μένει η μικρή Ελένη και την παρέλαβε ντυμένος πρίγκιπας, πάνω σε μια εντυπωσιακή άμαξα! Το κοριτσάκι φόρεσε φυσικά τη στολή της μικρής πριγκίπισσας που αγαπά -της Σταχτοπούτας- και αφού έκανε τη βόλτα της με τον Ντάνο, βρέθηκε σε ένα παραμυθένιο σκηνικό με πολύ τραγούδι και χορό.