Γράφαμε προχθές για τον γάμο που ετοιμάζει ο κρητικός ηθοποιός Ιωσήφ Μαρινάκης. Ο γάμος θα γίνει στην Κρήτη και μάλλον στη...δική του εκκλησία! Ποια είναι αυτή; Μα, η Παναγία η Βουρλιώτισσα! Μια εκκλησία που βρίσκεται σε πάροδο της Ούλαφ Πάλμε, πίσω από το σούπερ μάρκετ Χαλκιαδάκης, στο Ηράκλειο.
Ο ίδιος ο ηθοποιός συνέβαλε στο να γίνει πραγματικότητα το όνειρο του θείου του Θεοφύλακτου, ο οποίος είναι ιερέας και επί χρόνια επιθυμούσε να κάνει κάτι για την ιδιαίτερη πατρίδα του. Μάλιστα ο ίδιος ο ηθοποιός είχε συμμετάσχει στις εργασίες και κατά τη διάρκειά τους χτύπησε στο πόδι και μπήκε σε γύψο!