Στον Ιερό Ναό του Αγίου Διονυσίου του Αρεοπαγίτου Πολιούχου των Αθηνών, προσήλθε χθες Μεγάλη Παρασκευή (26/4) ο γνωστός συνθέτης Διονύσης Σαββόπουλος ο οποίος έψαλε τα Εγκώμια στον Ιησού Χριστό, μαζί με τον Χορό του Ιερού Ναού υπό την διεύθυνση του κυρίου Γεωργίου Δεμελή.
Μάλιστα δεν έλειψαν και τα εγκωμιαστικά σχόλια στο twitter γι αυτή την εμφάνιση - έκπληξη.
Guest star στη χορωδία του Αγίου Διονυσίου στη Σκουφά ο Διονύσης Σαββόπουλος και νομίζω ότι δεν έχω ξαναπεράσει τόσο ωραία - και τόση ώρα - σε εκκλησία ποτέ στη ζωή μου.
— yol* (@yolnotaken) 26 Απριλίου 2019