Συνελήφθησαν, προχθές το μεσημέρι, στο Ηράκλειο από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης του Τμήματος Άμεσης Δράσης της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ηρακλείου, δύο 20χρονοι - άνδρας και γυναίκα - κατηγορούμενοι για κλοπή.
Ειδικότερα, από αστυνομικούς της ανωτέρω Υπηρεσίας συνελήφθησαν οι δύο νεαροί διότι σε προγενέστερο χρόνο αφαίρεσαν από κατάστημα διάφορα εργαλεία συνολικής αξίας 208 ευρώ.
Η προανάκριση διενεργείται από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Ηρακλείου.