Συνελήφθη, χθες το πρωί, σε περιοχή του Δήμου Φαιστού, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Φαιστού και αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ηρακλείου, 45χρονος, για παραβάσεις της νομοθεσίας περί όπλων.
Ειδικότερα, σε έρευνα που πραγματοποιήθηκε από αστυνομικούς των ανωτέρω Υπηρεσιών στο σπίτι του 45χρονου, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν, πιστόλι, γεμιστήρας και φυσίγγια.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Φαιστού.