Με διπλό φορτίο πένθους θα συγκεντρωθούν, αύριο στις 08.30 το πρωί, στον Ιερό Ναό της Παναγίας, στις Άνω Αρχάνες, συγγενείς και φίλοι για να τιμήσουν τη μνήμη του Δημήτρη Μαλλιαράκη. Και το πένθος είναι διπλό γιατί λίγες μόλις ημέρες μετά το θάνατο του γνωστού δικηγόρου και πρώην περιφερειάρχη Κρήτης, έφυγε από τη ζωή και η σύζυγός του, Μαίρη Χιλετζάκη.
Μετά την τέλεση του μνημοσύνου θα προσφερθεί καφές και γεύμα στη μνήμη του εκλιπόντος στο κέντρο “ΑΝΑΔΡΟΜΕΣ”.