"Συναγερμός" σήμανε στην ΕΛ.ΑΣ. περίπου στις 23.00 χθες το βράδυ, για μία ανήλικη από περιοχή του Δήμου Μαλεβιζίου η οποία εξαφανίστηκε. Σύμφωνα με τις πληροφορίες η κοπέλα ήταν με τον θείο της στο αυτοκίνητο. Ο θείος σταμάτησε για να πάρει κατι και τότε το κορίτσι βρήκε ευκαιρία, βγήκε από το όχημα και εξαφανίστηκε.
Αμέσως κινητοποιήθηκε ο μηχανισμός, με την Άμεση Δράση τελικά να εντοπίζει την 16χρονη Νικολέτα στις 03.30 μετά τα μεσάνυχτα στο Γάζι. Η 16χρονη, που ζει με τους θείους της, εντοπίστηκε να περιπλανιέται στους δρόμους, σε καλή κατάσταση αν και όχι ιδιαίτερα ομιλητική.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο