Από το πλοίο στο νοσοκομείο οδηγήθηκε ένας 35χρονος ναυτικός χτες το απόγευμα.
Ο 35χρονος παρελήφθη με μέριμνα του Ενιαίου Κέντρου Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης του Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, χτες το απόγευμα, από το M/T ''SN OLIVIA'' σημαίας Ιταλίας, με περιπολικό σκάφος Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.. Ο 35χρονος έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
Ο ναυτικός μεταφέρθηκε στο λιμένα Ηρακλείου από όπου διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο ''ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ'' Γενικό Νοσοκομείο, από όπου και εξήλθε.