Στα Αγκουσελιανά έσπευσαν πέντε οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, για φωτιά που εκδηλώθηκε λίγο πριν τις 15.00 το μεσημέρι. Η φωτιά τέθηκε υπό μερικό έλεγχο στις 17.30, έχοντας κάψει 13 στρέμματα δασικής και 2 γεωργικής έκτασης, ενώ στο σημείο παραμένουν δύο οχήματα.
Λίγο αργότερα, σήμανε και δεύτερος συναγερμός, για δεύτερη φωτιά στο δήμο Αγίου Βασιλείου - αυτή τη φορά στο Σπήλι. Στο σημείο έχουν σπεύσει τρία πυροσβεστικά οχήματα, ωστόσο δεν εκφράζεται ανησυχία για την έκβαση.