Κατά τη συνεδρίαση της 5ης Ιανουαρίου 2018 συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Δικηγορικού Συλλόγου Ηρακλείου που εκλέχθηκε κατά τις αρχαιρεσίες της 26ης -11-2017 Η σύνθεση του Διοικητικού Συμβουλίου του Δ.Σ.Η (με θητεία έως 31-12-2021) έχει ως εξής:
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Άρης Ροζάκης Α' ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Νικόλαος Λογοθέτης Β' ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αικατερίνη Κοσμαδάκη ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Νικόλαος Κουβίδης ΤΑΜΙΑΣ: Κωνσταντίνος Κουτρουμπής
ΜΕΛΗ:
Εμμανουήλ Βοργιάς
Γεώργιος Γερωνυμάκης,
Ευαγγελία (Εβίτα) Καρουζάκη
Εμμανουήλ Κουκιαδάκης
Ευτέρπη (Έφη) Μαλλιαράκη Μιχαήλ Σαρχιανάκης,
Ευθυμία (Έφη) Σωμαρά
Θεόδωρος Τερζάκης Κυριάκος Τζωρτζάκης, Νικόλαος Φλαμουράκης. Ο εκπρόσωπος τύπου του ΔΣΗ
Νίκος Φλαμουράκης