Στάση εργασίας και συγκέντρωση διαμαρτυρίας πραγματοποιούν , σήμερα το μεσημέρι στις 13.30 ,εκπαιδευτικοί μέλη των συλλόγων "Δομήνικος Θεοτοκόπουλος" και "Φαιστός" για την "εισήγηση του Υπουργού Παιδείας για τον τρόπο κατάταξης των αναπληρωτών εκπαιδευτικών" , στην Διεύθυνση Περιφερειακής Εκπαίδευσης.
Ακόμα, συγκέντρωση πραγματοποιούν οι εκπαιδευτικοί των Χανίων στις 12, στην πλατεία Αγοράς .
Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί πορεία προς τα γραφεία της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης.