Εθιμοτυπική επίσκεψη στην Αντιπεριφερειάρχη Λασιθίου Πελαγία Πετράκη πραγματοποίησε σήμερα ο νέος διοικητής της 5ης Ταξιαρχίας Πεζικού, με έδρα στα Χανιά, Γρηγόρης Κοκολάκης. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στη συνεργασία της τοπικής Αυτοδιοίκησης και του Στρατού.
Η Αντιπεριφερειάρχης ευχήθηκε στον νέο διοικητή της 5 ης Ταξιαρχίας Πεζικού καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα και τον διαβεβαίωσε για τη συνέχιση της πάντα καλής συνεργασίας μεταξύ των υπηρεσιών της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου και της 5 ης Ταξιαρχίας Πεζικού προς όφελος των πολιτών.