Μέσα στις επόμενες μέρες αναμένεται να συγκροτηθεί σε σώμα το νέο διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Νόμου Ηρακλείου που προέκυψε από τις εκλογές που έγιναν προχθές το βράδυ.
Κατά σειρά ψήφων το νέο διοικητικό συμβούλιο συγκροτούν ο Αντώνης Ορφανουδάκης (32 ψήφους), Μαρία Δαβάκη (31 ψήφους), Όλγα Κουτάντου (ψήφους 22 ψήφους), Μαρία Τσαγκαράκη (20 ψήφους), Πόπη Παπαντωνίου (18 ψήφους), Γιώργης Ζαχαράκης (17 ψήφους), Δήμητρα Χατζηανδρέου (17 ψήφους).
Αναπληρωματικά μέλη εκλέχθηκαν οι Μαριλένα Πατεράκη (17 ψήφους), Μανώλης Καργιαντουλάκης (12 ψήφους), Κατερίνα Σαρρή (10 ψήφους).