Οι κυκλοφοριακές αλλαγές μπορεί να έρχονται προς ψήφιση στο δημοτικό συμβούλιο της ερχόμενης Δευτέρας αλλά η Λότζια πονοκεφαλιάζει για το πως θα εφαρμοστούν τα μέτρα και πως δεν θα υπάρξει κυκλοφοριακή ασφυξία στο Ηράκλειο, με αφορμή τα έργα ανάπλασης στο κέντρο.
Το θέμα τέθηκε επί τάπητος, χθες, σε ειδική σύσκεψη στο Δήμο, με τον αντιδήμαρχο Γιάννη Αναστασάκη να κάνει λόγο για "το μεγαλύτερο έργο που γίνεται στο Ηράκλειο".
"Ξέρουμε τις δυσκολίες αλλά πρέπει να το υποστηρίξουμε", είπε ο κ. Αναστασάκης, ενώ ο Μαρίνος Παττακός ζήτησε ενίσχυση της Δημοτικής Αστυνομίας.
"Δεν μπορούμε να σηκώσουμε το βάρος" υπογράμμισε από την πλευρά του ο διοικητής της τροχαίας.