Ακυβέρνητο, λόγω μηχανικής βλάβης, έπλεε χθες το βράδυ το σκάφος "Δημήτρης - Αγγελική", σε απόσταση 2,5 ναυτικών μιλίων βορειοδυτικά του λιμανιού του Ρεθύμνου.
Ο κυβερνήτης ενημέρωση το λιμεναρχείο και άμεσα έσπευσε σκάφος του λιμενικού, που εντόπισε το σκάφος στη θαλάσσια περιοχή "Μύτη Γριντα". Ο κυβερνήτης και ο ένας ακόμη επιβαίνων στο σκάφος επιβιβάστηκαν στο περιπολικό σκάφος του λιμενικού και μεταφέρθηκαν με ασφάλεια στο λιμένα Ρεθύμνου.
Από το Λιμεναρχείο Ρεθύμνου, απαγορεύτηκε ο απόπλους του σκάφους μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης.